Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brodfest 2010 z pohledu naší mládeže Koinonia

28. 10. 2010

Brodfest


Ve čtvrtek 28.10. jsme v počtu 8 lidí vyrazili do Havlíčkova Brodu, kde měl začít po dvou letech další sjezd mládeže. Tentokrát přejmenovaný na Brodfest, aby byl i podle názvu zajímavý pro nevěřící lidi. V Brně jsme přibrali dalších 7 lidí z Havířova a v Havlíčkově Brodě jsme se setkali s dalšími 6 lidmi, kteří přijeli autem nebo vlakem. Nakonec jsme v Havlíčkově Brodě vytvořily skupinu 23 lidí, která byla jednou kapkou z té tisícovky účastníku.


Obrazek

Romča a její vizitka na tabuli

Večerní program začal David Novák, který v krátkosti uvedl Brodfest a téma Na čem záleží. Současně zmínil i 130 let od založení CB. Po Davidovi nastoupil Bedřich Smola z CB Vsetín, který hovořil o Boží slávě z knihy Izajáš. Po něm následoval koncert slovenské kapely Timothy.

Obrazek

Timothy v akci :-)


Páteční dopoledne a odpoledne jsme strávili na seminářích. Měli jsme na výběr ze 60 seminářů a 6 workshopů (ve workshopu pixelace = film vytvořený z fotek, excelovala Romča Katzová, sestra od Danka Katze).Obrazek

Večer jsme pak šli na jednu z 6 alternativ (film Útěk do divočiny, divadlo, koncert kapely Dizmas, pantomimu, večer modliteb a chval nebo závod dvojic pod vedením Atletů v akci). V závodu dvojic doběhli Kuba Lipus a Markéta Macečková na druhém místě, Pavla Macečková a Tomáš Klimas také doběhli, řídili se heslem není nutné zvítězit, ale doběhnout. Na prvním místě skončila dvojice, která ze 49 možný bodů získala 51 a to proto, že při běhu na jedno stanoviště zahlédly za plotem světýlko. Vydali za ním v domnění, že se jedná o ono hledané stanoviště. Chyba lávky, jednalo se o soukromý pozemek a se závodem neměl nic společného. Paní, které pozemek patřil, byla překvapená, ale měla pochopení pro mladé. Ti ji pomohli a ona se jim podepsala na papír s tím, že proběhly přez její „stanoviště“. V sobotu se trojice ve složení Adélka Manišová, Tomáš Klimas a Ondra Kupský pustili do souboje ve streetballu (basketball na jeden koš).


ObrazekNarazily na týmy z Ostravy, Havlíčkova Brodu a Elimu Písek. Ve všech těsně prohrály o zhruba deset bodů a nepostoupily do play off. Odpoledne jsme se na chvíli prošli po Havlíčkově Brodě a pak si sedli a vyslechly přednášku od Danka Litvana na téma konec světa, která vedla …, vedla. Sobotní večer vedl David Novák, který pokračoval v Izajášovi. Na závěr kázání dal výzvu k přijetí Krista a obnově vztahu s Bohem. Na obě výzvy reagovalo množství mladých lidí. V neděli pak proběhla bohoslužba, na které kázal Petr Grulich. Po kázání proběhlo předání vedení Odboru mládeže. David Novák předal otěže vedení Petru Tučkovi, který se tak oficiálně stal vedoucím OM. Na památku ve vedení OM dostal David dres jednoho nejmenovaného pražského klubu.

ObrazekPo všechny dny nás provázela chválící skupina „Bohu dík“ z Českého Těšína, kterou tvořili lidé opravdu obdarování Bohem k tomu, aby druhé vedly v uctívání a chvále našeho Boha. Většině z nás pak zněly jejich chvály po Brodfestu v uších. Po nedělní bohoslužbě následovalo rozloučení a odjezd domů. Pro všechny z nás byl tento Brodfest zážitkem, na kterém jsme mohli prožít, že jsme součástí velké rodiny a obnovení vztahu s Bohem. Mimo jiné bylo moc milé se setkat s dalšími bratry a sestrami a popovídat si s nimi (například s Kubou Holubcem z Karlových Varů).


Jakub

Obrazek

Tak jsme se sešli všichni na náměstí v Havl Brodu (teda až na Pavlu, která fotí)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář