Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lost and found 16. - 18. září 2011, Tyra

13. 12. 2011

Co říct o víkendu, který jsme strávili v Tyře? Tak asi to nejdůležitější, Že se opravdu povedl. Počasí přálo, program byl bohatý a vyučování stála za to. 0002.jpg

V pátek jsme dorazili kolem sedmé na chatu a po vybalení ponožek se odebrali ven, kde jsme si nad ohněm opekli špekáčky. Protože však se setmělo a bylo chladno, tak jsme se odebrali dovnitř, kde jsme pokračovali v programu. Zahráli jsme matracovou soutěž, kdy dvě křehké dívky si lehly na matrace a dělaly závaží a ostatní je nad hlavami museli přenést z jedné strany místnosti na druhou.

 

Po drobném vyblbnutí jsme si zazpívali a poslechli si Petra Kučeru a jeho slovo na téma smrt a umírání. První večer jsme pak zakončili improvizovanými scénkami.

V sobotu ráno jsme šli hledat ovečky. To si pro nás Kika Kellnerová připravila vědomostně běhací hru (vědomostní ve smyslu napočítání do deseti, přičemž každé číslo znamenal dřep), která příjemně rozehřála ztuhlé svaly.0001.jpg Po nalezení ovečky resp. oveček jsme si dali snídani a po chvilce volna zamířili znovu do lesa, kde se plnily různé úkoly (naučit se nazpaměť co nejvíce z žalmu 119, co nejrychleji napsat verše z knihy Zjevení, přenést celé družstvo, prolézt pavučinu a nasbírat v časovém limitu co nejvíce šišek). Po dopoledním programu jsme si dali dobrý oběd, trochu odpočinuli a šli na workshopy. Někdo si vybral batikování, jiný finger rockets (pěnové rakety, které mají gumu, která se natáhne na prst a vystřelí) či stolní hry. Večer jsme měli jako hosta Daniele Fajfra, který hovořil o potřebě poznávat Boha, milovat Boha a sloužit Bohu. Vyzdvihl taky, jak je pro člověka důležité, aby Bohu odevzdal i své tělo. Ilustroval to příběhem prostitutky, která při svém obrácení odevzdala Bohu i své tělo. Při přijetí Ježíše jako svého spasitele si klekla jako prostitutka, ale postavila se jako dáma. Danielovo slovo se dotklo mnoha srdcí. Musím poděkovat i klukům z Horní Suché, kteří přijeli a zahráli nám večer několik chval.

0003.jpgV neděli jsme měli čokoládovou Bohoslužbu. Byla to kombinace chval, Písma, čokolády a kakaa. Celý víkend jsme uzavřeli zamyšlením nad tím, ţe jako lidé jsme bez Boha ztraceni. Ježíš přišel, aby hledal to, co je ztracené. Problém dnešní doby je v tom, Že lidé neví, že jsou ztracení a nehledají tak Boha.

 

 

Jsem Bohu opravdu moc vděčný za tento požehnaný víkend.
Jakub

0006.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluci v akci

0007.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Individua v akci

0004.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

účastníci zájezdu v akci

0005.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

účastníci zájezdu v akci, celkový pohled