Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam se normální člověk jen tak nedostane

Měl jsem tu možnost, strávit pár pěkných smradlavých a adrenalinových (a ještě špinavých) hodin v teplárně dolu ČSA v Karviné, kde jsem se zůčastnil prohlídek OK (ocelové k-ce) kotlů, kouřovodů a filtrů na kotle :-) brrr, ale fajné. Po nějakých 2 návštěvách, které každá trvala tak 2 - 3 hodiny jsem se v tom zmatku trubek, kabelů, trubek, zábradlí, trubek, plošin, trubek celkem chytal. Nakonec jsme tam byli 4x a prošli ten barák asi tak 5x od střechy po sklep, kde kupodivu neskladují brambory, ale trubky, uhlí, trubky, kabely, trubky jo a taky strašně moc sloupů. O ty jsme vyloženě zakopávaly. Co krok to sloup, ale jenom některé patřili ke konstrukcím kotlů a tak než jsem se stihl zorientovat, tak jsem skontroloval pár ocelových slooupů, za což jsem byl pochválen ale zpětně vytahán za ucho, protože ty sloupy patřili jiným konstrukcím než kotlům a ty jsme neměli prohlížet i kdyby padali :-) Hold chybama se člověk učí.
Jo a proč jsem napsal smradlavé chvilky? No jelikož to jsou kotle krapet větší než ty v RD (rodinný domek) (cca 11 x 7 x 24 m), tak když jsou otevřené některé dvířka u kotle tak to pak pěkně jede ten puch toho spáleného uhlí :-) a co asi stálo za to tak to byl pohled za střechy teplárny na okolí. Tak jsem měl fajn možnost se kouknout na svět i z jiné výšky než ze svých 190 cm.
A k těm špinavým chvilkám, ehmmm.... ty konstrukce kotlů byly postaveny na konci 30. let, no a od té doby je slovo utěrka, vysavač, kartáč, čistá voda sprosté slovo, takže prachu bylo místy tolik, že jsme do něj mohli psát vzkazy, bohužel by je nikdo nečet, leda za 10 let, kdy se podle normy ČSN musí u takového typu k-ce provádět prohlídky. No, ale to už jinde jsme ... :-)

Kuba

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář